Wiadomości: Polska

Gdańsk: odbyły się uroczystości pogrzebowe „Inki” i Zagończyka”

W bazylice mariackiej i na cmentarzu garnizonowym w Gdańsku odbyły się uroczystości pogrzebowe Żołnierzy Wyklętych Danuty Siedzikówny ps. „Inka” i Feliksa Selmanowicza ps. „Zagończyk”. Podczas Mszy abp Sławoj Leszek Głódź zauważył, że nadszedł nareszcie …

Jasna Góra: uroczystość Wniebowzięcia NMP

Z udziałem tysięcy pielgrzymów na Jasnej Górze odbyły się główne uroczystości ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To jeden z największych odpustów przeżywanych w Sanktuarium. Na to święto wędrują do Częstochowy dziesiątki tysięcy pątników. …

Kard. Franciszek Macharski pochowany na Wawelu

Z udziałem Episkopatu Polski, najwyższych władz państwowych i tysięcy wiernych, 5 sierpnia w Krakowie pożegnano kard. Franciszka Macharskiego.

Ruszyła akcja Caritas Polska „Tornister pełen uśmiechów”

Po raz ósmy Caritas Polska organizuje akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Szkolne wyprawki ma w tym roku otrzymać blisko 50 tys. uczniów z ubogich rodzin w całym kraju. Do tej pory rozdano 150 tys. wyprawek. …

Redakcja Programów Katolickich TVP SA ma nowego szefa

Ks. Maciej Makuła, 38-letni salezjanin, objął już oficjalnie kierowanie Redakcją Programów Katolickich Telewizji Polskiej.

Zmarł kard. Franciszek Macharski

W wieku 89 lat 2 sierpnia rano zmarł kard. Franciszek Macharski, emerytowany metropolita krakowski, bliski współpracownik Jana Pawła II. Po wyborze kard. Karola Wojtyły na papieża został metropolitą krakowskim. Archidiecezją krakowską kierował przez niemal 27 lat.

Papieska homilia na Jasnej Górze

Bóg, który zbawia człowieka jest „mały, bliski i konkretny”- powiedział papież Franciszek w kazaniu wygłoszonym w czasie Mszy świętej odprawionej dziś na Jasnej Górze. Ojciec Święty przewodniczył Eucharystii dziękczynnej za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce.

Rozpoczyna się wizyta apostolska Franciszka w Polsce

Ojciec Święty Franciszek przybywa dziś do Polski. Publikujemy program pobytu papieża w naszym kraju.

Kraków: dziś wieczorem ceremonia otwarcia Światowych Dni Młodzieży

Mszą św. na krakowskich Błoniach z udziałem kilkuset tysięcy wiernych z całego świata rozpoczną Światowe Dni Młodzieży. Liturgii przewodniczyć będzie metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

ŚDM: organizatorzy podsumowali Dni w Diecezjach

Ponad 130 tys. z 134 krajów wzięło udział w Dniach w Diecezjach poprzedzających wydarzenia centralne Światowych Dni Młodzieży. W poniedziałek w Krakowie dokonano oceny minionego tygodnia.