Wiadomości: Polska

Niepokalanów 8 na świecie Centrum Modlitwy o Pokój

Światowe Centrum Modlitwy o Pokój zainaugurowano 1 września w Niepokalanowie. Głównym punktem uroczystości była Msza św. pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce z homilią przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Sercem centrum jest kaplica wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Na katechezie nie wystarczy kreda, tablica czy plansza

Idąc do klasy nie wystarczy dziś kreda, tablica czy plansza, dlatego nie możemy zwalać winy na młodzież, że jest niedobra, bo nas nie słucha. To my nie nadążyliśmy za nimi w tym, co daje im współczesny świat – zauważył kard. Kazimierz Nycz podczas odprawy warszawskich katechetów.

Aplikacja dla wiernych Drogowskaz ma już 10 tys. użytkowników

Pierwsza polska aplikacja mobilna dla wiernych „Drogowskaz” ma już 10 tys. użytkowników. Uruchomiona przez archidiecezję poznańską aplikacja umożliwia w telefonie wyszukiwanie godziny Mszy św., spowiedzi, informacji z życia parafii, czy akcji prowadzonych przez poznański Caritas.

Chłopiec uzdrowiony modlitwą pastuszków z Fatimy daje świadectwo w Szczecinie

10-letni chłopiec, którego cud uzdrowienia otworzył drogę do kanonizacji Franciszka i Hiacynty Marto jest z rodziną w Szczecinie. Lucas Maeda de Olivera wraz z rodzicami i siostrą przyleciał na 44. Szczecińskie Dni Katechetyczne, podczas których da świadectwo swojego uzdrowienia i wiary.

Ewangelizacja na Barce: Bóg zbawia do czegoś

Zostałeś zbawiony nie tylko od czegoś, ale i do czegoś, aby Twoje życie zmieniało bieg historii – mówił podczas kolejnej Ewangelizacji na Barce Karol Sobczyk, lider krakowskiej wspólnoty „Głos na Pustyni”. Rejs odbył się 29 sierpnia w Krakowie.

Dom Chłopaków w Broniszewicach będzie otwarty 1 września

Zbierała na niego cała Polska. Dom Chłopaków czyli nowy budynek dla prowadzonego przez siostry dominikanki ośrodka dla niepełnosprawnych umysłowo chłopców zostanie uroczyście otwarty 1 września.

Pogrzeb abp. Wesołego 10 września w Katowicach

Pogrzeb śp. abp. Szczepana Wesołego odbędzie się 10 września o 11.00 w Katowicach. Uroczystościom przewodniczyć będzie abp Wojciech Polak. Prymas Polski wspomina zmarłego duszpasterza polskiej emigracji i w specjalnym liście prosi kapłanów i wspólnoty parafialne o pamięć i modlitwę.

Proces beatyfikacyjny państwa Wojtyłów coraz bliżej

Faza przygotowawcza procesu beatyfikacyjnego rodziców św. Jana Pawła II już trwa, niedługo proces rozpocznie się urzędowo – donosi środowy „Nasz Dziennik”, powołując się na informacje uzyskane w archidiecezji krakowskiej.

Kielce dostaną blisko 5 mln na renowację kościelnych zabytków

Cenne obiekty sakralne, m.in. kolegiata w Skalbmierzu i bazylika w Wiślicy, znalazły się na liście 20 obiektów z województwa świętokrzyskiego, które otrzymają wsparcie ministerialne na renowację w kwocie blisko 5 mln zł.

Jestem młody duchem czyli Lednica Seniora już 1 września

Wszyscy, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w czerwcowym Spotkaniu Młodych na Lednicy są zaproszeni na jednodniową Lednicę Seniora – plenerowe spotkanie modlitewne, które 1 września już po raz 15. odbędzie się przy Bramie Rybie.