XI Święto Dziękczynienia [transmisja]

W południe rozpoczęła się Msza św. z udziałem Episkopatu Polski i prezydenta RP • To główny punkt obchodów XI Święta Dziękczynienia • „Dziękujemy w tej w Eucharystii Panu Bogu za wielkich ludzi tego trudnego stulecia” – powiedział na początku Mszy św. metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz

W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie rozpoczęła się Msza św. z okazji XI Święta Dziękczynienia. Tegoroczne obchody stanowią podziękowanie Kościoła za odzyskaną w 1918 roku niepodległość. Liturgii przewodniczy Prymas Polski abp Wojciech Polak, homilię wygłosi metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. W uroczystości uczestniczy prezydent Andrzej Duda.

„Dziękujemy w tej w Eucharystii Panu Bogu za wielkich ludzi tego trudnego stulecia” – powiedział na początku Mszy św. metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Obchody rozpoczęły się o godz. 8 rano, kiedy to z Placu Piłsudskiego wyruszyła procesja do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W procesji niesiono relikwie św. siostry Faustyny, które zostały wprowadzone do śiątyni. W koncelebrze uczestniczy ok. 100 biskupów z Polski i zagranicy.

Po południu zostanie otwarte tradycyjne miasteczko dla dzieci z grą terenową dla rodzin „Tropem świętych do skarbu wolności”. Także popołudniu rozpocznie się tradycyjny festiwal muzyczny „Moc Dobra” z udziałem m.in. Maleo Reggae Rockers, Mieczysława Szcześniaka i zespołu Muode Koty. Całość zakończy się modlitwą za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o godz. 21.37.

KAI